Rezultate concurs international “Sigismund Toduta” 15-17 mai 2014

May
2014
21

posted by on Noutăţi

CONCURSUL  INTERNAŢIONAL

Sigismund Toduţă

ediţia a XVII-a

PREMII

PIAN

 

CLASA PREGĂTITOARE

 

PREMIUL I -EXCELENŢĂ : PERŢ-ALEXANDRESCU  MIHAI -100p

 CLASA I

 PREMIUL I -EXCELENŢĂ : BĂLAN  SEBASTIAN -100p

PREMIUL II :  SOFRON  DRAGOŞ – 95 p

PREMIUL III :  LACĂ  DENISA-NICOLETA – 92 p

PREMIUL III : MOLDOVAN-BREZOI  PATRICIA – 91 p

PREMIUL III : BURCĂ  TEODORA – 90 p

PREMIUL III : PINTEA  IOANA-PAULA – 90 p

 

CLASA II

 PREMIUL I : DUD  SELENA – 98 p

PREMIUL I : JURJ  ANA – 97 p

PREMIUL II :  JIDVEIAN  RAUL – 94 p

MENŢIUNE :  CUTINICI  EMANUELA – 89 p

MENŢIUNE :  BOBOCICĂ  RIANA-MARIA – 87 p

 

CLASA III

 PREMIUL I -EXCELENŢĂ : LUP  DAVID -100p

PREMIUL I : TEODORESCU  ANDREEA – 97 p

PREMIUL II : ROŞU  SILVIU – 96 p

PREMIUL II :  NĂSTASE  IOAN – 95 p

PREMIUL II :  BĂDILĂ  RAISA – 94 p

PREMIUL III : ROBA  CRISTIAN -93 p

PREMIUL III : ŞUTEU  MELISSA -90 p

MENŢIUNE :  ANCA  DARIA – 89 p

MENŢIUNE :  LUCANIUC  TINA – 86 p

MENŢIUNE : ILEANA  EDWARD – 85 p

CLASA IV

 PREMIUL I -EXCELENŢĂ : BĂLUŞ  TIMEEA – 100 p

PREMIUL I -EXCELENŢĂ : NEGREA-DRUCAN  RĂZVAN – 100 p

PREMIUL I : ARPAŞ  ANTONIA – 99 p

PREMIUL I : BUDULAR  DAVID – 97 p

PREMIUL II :  RUSZULY  RĂZVAN – 96 p

PREMIUL III : COVACIU  ANA -90 p

MENŢIUNE : ŢINTEAN  IOSUA  – 88 p

 

CLASA V

 PREMIUL I -EXCELENŢĂ : HORVATH  COSMIN – 100 p

PREMIUL I -EXCELENŢĂ : VĂLEAN  ANDRA – 100 p

PREMIUL I : HĂNĂŞCĂU  VANESA – 98 p

PREMIUL II : IACOB  FILIP – 96 p

PREMIUL II : ŢÎRLEA  ANDREEA  – 94 p

MENŢIUNE :  BULIGA  IOANA – 89 p

MENŢIUNE :  SÂNZIEANU  GIORGIANA – 89 p

 

 

CLASA VI

 PREMIUL I -EXCELENŢĂ : DUNCA  SAMUEL – 100 p

PREMIUL II : ŢÂRC  RALUCA – 96 p

PREMIUL II : ANUŢOIU  ANA-TEODORA  – 95 p

PREMIUL III : CHIOREAN  DENISA -90 p

PREMIUL III : DUMITRESCU  IULIAN -90 p

MENŢIUNE :  IOANIŢESCU  IOANA – 85 p

 

CLASA VII

 PREMIUL I -EXCELENŢĂ : LOGOJAN  MIRCEA – 100 p

PREMIUL II : IORDACHE  ANDREI – 94 p

PREMIUL III : LAZAREV  IULIA -90 p

 

CLASA VIII

 PREMIUL I -EXCELENŢĂ : IACOB  IULIA – 100 p

PREMIUL I -EXCELENŢĂ : MOLNAR-POPA DAVID – 100 p

PREMIUL I : BARBU  TEODOR- 99 p

 

 

CLASA IX

 PREMIUL I -EXCELENŢĂ : MARTIN  LUCIAN-BOGDAN – 100 p

PREMIUL II : CSERMAK  REGINA-SILVIA – 96 p

PREMIUL III : POTOPEA  ALEXANDRA -92 p

PREMIUL III : TRADNIK  PETER -90 p

MENŢIUNE :  RUSU  ELISABETA – 87 p

 

 

CLASA XI

 PREMIUL III : SOLOMON  VLAD -90 p

 

CLASA XII

 PREMIUL I -EXCELENŢĂ : FODOREAN  MIHAI – 100 p

PREMIUL II :  DOGARU  IULIA – 94 p

PREMIUL III : ŞUTEU  RUT-LIDIA -93 p

MENŢIUNE :  COZMA  NICOLETA – 85 p

CONCURSUL  INTERNAŢIONAL

Sigismund Toduţă

ediţia a XVII-a

PREMII  CORZI GRAVE

VIOLĂ

 

PREMIUL I  : ZIRBO LAURA- CLS.VI –CLUJ NAPOCA

PREMIUL I : CIUNTA MARIN CIPRIAN- CLS.VII –ARAD

PREMIUL I : SOLCAN DENIS OVIDIU- CLS.IX –ARAD

PREMIUL I : BĂRĂŞTEAN ADELA VICTORIA – CLS.XI –ARAD

PREMIUL II :TĂMAŞ SARA – CLS.VII –ALBA-IULIA

PREMIUL II : BOBOIA IRINA – CLS.VIII –DEVA

 

 

PREMII

VIOLONCEL

 PREMIUL I  EXCELENŢĂ : BODOCHI ANDREEA – CLS.I – CNI ,,TRAIAN

                                                    LALESCU’’ -HUNEDOARA

PREMIUL I  EXCELENŢĂ : ACHIM ROBERT – CLS.III – CNI ,,TRAIAN

                                                   LALESCU’’ -HUNEDOARA

PREMIUL I : POP CRISTIAN GABRIEL-CLS.III –ALBA-IULIA

PREMIUL I : VĂLEAN RAUL- CLS.II –CLUJ NAPOCA

PREMIUL I : CLAMBA DARIUS- CLS.IV –ALBA-IULIA

PREMIUL I : CÎMPEAN VLAD – CLS.V –CLUJ NAPOCA

PREMIUL I  EXCELENŢĂ : CURCUMELIS ALEXANDRA- CLS.VI-DEVA

PREMIUL I  EXCELENŢĂ : SEKACI JAN- CLS.VI-ORADEA

PREMIUL I : FELHAZI  ZOLTAN-CLS.VII – CLUJ NAPOCA

PREMIUL I  EXCELENŢĂ : LUP ADRIAN- CLS.VII-CLUJ NAPOCA

PREMIUL I : IONESCU RĂZVAN-CLS.VIII – CLUJ NAPOCA

PREMIUL I : BORŞ GOLESCU TEOFIL -CLS.IX – CLUJ NAPOCA

PREMIUL II: BUDULAC DAVID -CLS.IV – CLUJ NAPOCA

PREMIUL I  EXCELENŢĂ : SANDU VICTOR BOGDAN- CLS.X-CLUJ

                                                    NAPOCA

PREMIUL III: BOBOIA TEODORA MIHAIELA -CLS.IX –DEVA

PREMIUL III: MATEI VLAD ALEXANDRU-CLS.X –BUCUREŞTI

                             PREMII

                            CHITARA

PREMIUL I  EXCELENŢĂ : FLORESCU MIHAI – CLS.VII-CRAIOVA

PREMIUL I  EXCELENŢĂ : ŞTEFAN ADA- CLS.VII-TIMIŞOARA

PREMIUL I  EXCELENŢĂ : CINCA MIHAI – CLS.XI-TIMIŞOARA

PREMIUL I  EXCELENŢĂ : MIHAI THEODORA – CLS.XI-TIMIŞOARA

PREMIUL I  EXCELENŢĂ : IONESCU RADU- CLS.XII-CRAIOVA

PREMIUL I  : BRÂNDA VLAD – CLS.VI-TIMIŞOARA

PREMIUL I  : PĂCEANĂ MARIA – CLS.VI- CRAIOVA

PREMIUL I  : STAN MIHAI – CLS.VIII- DEVA

PREMIUL I  : MOANŢĂ MIRUNA – CLS.XI- CRAIOVA

PREMIUL II  : SANDA GABRIELA – CLS.VII- CRAIOVA

PREMIUL II  : TAMEŞ ANDREI CLS.X- DEVA

PREMIUL III  : RESIGA ANA MARIA- CLS.V- DEVA

 

CONCURSUL  INTERNAŢIONAL

Sigismund Toduţă

ediţia a XVII-a

                                PREMII

                                 FLAUT

 

CLASA V

 

PREMIUL I – EXCELENŢĂ : MUNTEANU ANA-MARIA 100 P – TIMIŞOARA

PREMIUL I : CÎMPEAN CASIANA 99 P -TIMIŞOARA

PREMIUL I :  BOGDAN BOGDANA 98 P –ALBA-IULIA

PREMIUL II :——————————————————–

PREMIUL III : VASS SAROLTA – TIMIŞOARA


CLASA VI

EXCELENŢĂ :———————————————–

PREMIUL I : CHICIUDEAN  DORIANA – 99 P–ALBA-IULIA

PREMIUL II :  TUDOR ALEXANDRA MARIA- 94 P-TIMIŞOARA

PREMIUL III :  ——————————————————————-


CLASA VII

EXCELENŢĂ : CHIFAN MIRIAM- 100 P-TIMIŞOARA

PREMIUL I : OPREAN MIRUNA- 99 P- CLUJ NAPOCA

PREMIUL II : ALBU IARINA-94 P-

PREMIUL III :  CRISTEA ANDREEA – 91 P-ALBA-IULIA

 

CLASA VIII

EXCELENŢĂ :———————————————–

PREMIUL I : BOJAN GABRIEL IOAN -98 P- CLUJ NAPOCA

PREMIUL II : NOVĂCEAN ALEXANDRA-96 P -ALBA-IULIA

PREMIUL III :  CLAMBA SEBASTIAN–90 P-ALBA-IULIA

CLASA IX

EXCELENŢĂ :———————————————–

PREMIUL I : UDRIŞTE CARINA ANDREEA -98 P-TIMIŞOARA

PREMIUL II : ADAM ADONIS-96 P -ALBA-IULIA

PREMIUL III :———————————————–

 

CLASA XI

EXCELENŢĂ : POP DELIA -100 P –ALBA-IULIA

CLASA XII

EXCELENŢĂ : ———————–

PREMIUL I :—————————

PREMIUL II : ————————-

PREMIUL III : GROZA GEORGIANA-90 P-TIMIŞOARA

 

                                 PREMII

                                  OBOI

CLASA XI

EXCELENŢĂ : IORGA DORIS -100 P –BACĂU

 

 

PREMII

                             CLARINET

CLASA V

PREMIUL I : DINIŞ VALENTIN NICOLAE- 99 P – DEVA

PREMIUL II :  MICHIU DEMIAN  -96 P – TIMIŞOARA

PREMIUL II :   CRIŞAN CĂTĂLIN MARIAN-94 P-DEVA

PREMIUL III : ———————————————————

MENŢIUNE:BALEA PETRICĂ OVIDIU- 80 P-DEVA

 

CLASA VI

EXCELENŢĂ : CHIOREAN MIHAI -100 P –ALBA-IULIA

PREMIUL I :  ——————————————————

PREMIUL II : SOCACIU RĂZVAN  -94 P – CLUJ NAPOCA

PREMIUL III : MATEI DAVID -93 P-DEVA

 

CLASA IX

 

EXCELENŢĂ : CIOCAN ALEXANDRU -100 P –TIMIŞOARA

 CLASA X

PREMIUL II : CORNEA CODRUŢ FLORIN NICU -94 P – REŞIŢA

CLASA XI

EXCELENŢĂ : CSAPO BENCE -100 P –BEKESCSABA

 

EXCELENŢĂ :MEDA RĂZVAN GEORGIAN -100 P –REŞIŢA

MENŢIUNE:PETRESC FELICIAN ANDREI – 80 P-DEVA

PREMIU SPECIAL DE PARTICIPARE: PETRESC BOGDAN NICOLAE -60 P-

                                                                                                                                  DEVA

PREMII

                               FAGOT

 

CLASA VII

EXCELENŢĂ :MUNTEANU ANDREI -100 P –TIMIŞOARA

 

CLASA X

EXCELENŢĂ : CEGA LĂZĂRICĂ -100 P – REŞIŢA

 

PREMII

                             TROMPETĂ

 

CLASA V

 

EXCELENŢĂ : LUPULESCU  CLAUDIU EMANUEL-100 P – DEVA

 

 

PREMII

                                  NAI

 

CLASA VII

PREMIUL I :   COZMA RUTH EUNICE-97 P- ALBA-IULIA

PREMIUL II : BURUIANĂ DENISA MARIA-95 P-ALBA-IULIA

                     PREMII

 

                             ACADEMICA

EXCELENŢĂ : DORCA DIANA –CLUJ NAPOCA (ANUL III)

PREMIUL I :  BACALU ALICE MIHAELA –CLUJ NAPOCA (ANUL III)

PREMIUL I :  PERSA RALUCA –CLUJ NAPOCA (ANUL IV)

PREMIUL II : ————————————————————–

PREMIUL III :  POPESCU MARIA MIRABELA– BUCUREŞTI (ANUL IV)

CONCURSUL  INTERNAŢIONAL

Sigismund Toduţă

ediţia a XVII-a

                        PREMII  CANTO

 CLASA IX

EXCELENŢĂ : COSTEA BIANCA ANDRADA-ARAD

PREMIUL I : BUZAŞ ESYTER ANTONIA -ARAD

PREMIUL II :  MONETE MARIA SIMONA-CRAIOVA

PREMIUL II :  POPA CRISTINA ELENA-CRAIOVA

PREMIUL III : ANDRO ALEXANDRO SEBASTIAN –ALBA-IULIA

CLASA X

EXCELENŢĂ : ROXIN DARA CĂTĂLINA-ARAD

PREMIUL I : PEICA ALEXANDRA –TIMIŞOARA

PREMIUL I : CUZUB CAMELIA MARIA –TÂRGOVIŞTE

PREMIUL II :  DĂRĂU IONUŢ-ARAD

PREMIUL II :  DEGAN BEATRICE- TIMIŞOARA

PREMIUL III :  DUCA ANDREEA –DEVA

PREMIUL III :  GERU ADRIAN – CRAIOVA

 

CLASA XI

EXCELENŢĂ : NEAMŢU SERGIU  DAN-TIMIŞOARA

PREMIUL I : MARINESCU ANDREEA GABRIELA – TÂRGU-JIU

PREMIUL I :  NOVAC SIMION MARIAN– TIMIŞOARA

PREMIUL II : LAZĂR IOANA GEORGIANA-TIMIŞOARA

PREMIUL II : RADU ROXANA ADRIANA –DEVA

PREMIUL III :  CHIPERCIUC MARINA–DEVA

PREMIUL III :  ONAGA DANIELA –ARAD

MENŢIUNE :  JOLDOŞ TITUS OTNIEL-ALBA-IULIA

 

CLASA XII

EXCELENŢĂ : BREHUESCU IOAN-TIMIŞOARA

PREMIUL I :  MIHUŢ ROXANA BEATRICE–ARAD

PREMIUL II : SELEGEAN  DIANA IOANA -ALBA-IULIA

PREMIUL III :  MADINA ESTERA LAVINIA– TIMIŞOARA

 

                     PREMII

 

 

EXCELENŢĂ : DORCA DIANA –CLUJ NAPOCA (ANUL III)

PREMIUL I :  BACALU ALICE MIHAELA –CLUJ NAPOCA (ANUL III)

PREMIUL I :  PERSA RALUCA –CLUJ NAPOCA (ANUL IV)

PREMIUL II : ————————————————————–

PREMIUL III :  POPESCU MARIA MIRABELA– BUCUREŞTI (ANUL IV)

 

 

CONCURSUL  INTERNAŢIONAL

Sigismund Toduţă

ediţia a XVII-a

 

PREMII

VIOARĂ

 

PREMIUL I – EXCELENŢĂ (100 p)

GÎNGĂ  IOANA – CLS. III – ORADEA

LAZĂR  DANIEL – CLS. III – CLUJ-NAPOCA

LĂPUŞTE  MARTA – CLS. IV – CLUJ-NAPOCA

SOMOTIUC  DINA – CLS. IV – BAIA MARE

FERENCZ  DAVID – CLS. V – CLUJ-NAPOCA

ŢURCANU  RALUCA – CLS. VII – ORADEA

LĂPUŞTE  DORA – CLS. VIII – CLUJ-NAPOCA ( GALĂ)

GHETA  GEORGIANA – CLS. X – BAIA MARE

JURCA  MARIA – CLS. XI – BUCUREŞTI ( GALĂ)

MICHNEA  RALUCA – CLS. XI – CLUJ-NAPOCA

ARANYOSI  GRAŢIELA – CLS. XI – CLUJ-NAPOCA

 

PREMIUL I

 MANCER  ANTONIA TATIANA– CLS. II (98 p) – ALBA IULIA

GHETA  ANDREEA – CLS. V (98 p) – ALBA IULIA

 

PREMIUL II

BARBU  SERAFIM – CLS. II (94 p) – DEVA

BRATU  CRISTINA – CLS. II (96 p) – ORADEA

ZAHARIA  SARA REBECA – CLS. II (95 p) – HUNEDOARA

SPĂTAR  BRIANA- ALEXIA – CLS. III (95 p) – DEVA

BUŞECAN  MARIA – CLS. IV (95 p) – BAIA MARE

NICULE  MARIA-ELENA – CLS. IV (95 p) – CLUJ-NAPOCA

ŢERMURE  MARIA IRINA – CLS. VII (95 p) – HUNEDOARA

SUCHICI  ANDREEA MARIA GABRIELA – CLS. X (96 p) – CRAIOVA

BUJOR  ANDRA- CLS. XI (95 p) – BAIA MARE

 

PREMIUL III

 CRIŞOVAN  DENIS – CLS. II (90 p) – DEVA

ŢERMURE  ANDREEA – CLS. II (90 p) – HUNEDOARA

VIOREL  CRISTIANA – CLS. II (90 p) – ALBA IULIA

CIUPEI  THESSA-NAOMI – CLS. IV (90 p) – DEVA

BOJCSUK  SVETLANA  CARMEN – CLS. XI (90 p) – ARAD

IANC  IASMINA DORINA – CLS. XII (90 p) – TIMIŞOARA

MENŢIUNI

NISTOR  ROBERT – CLS. III (89 p) – DEVA

NOJA  OANA – CLS. IV (86 p)  – DEVA