Concursul International „Sigismund Toduta” editia XVII-a 15-17 mai 2014 – program

mai
2014
15

posted by on Noutăţi

Afis concurs S.Toduta

CONCURSUL  INTERNAŢIONAL

Sigismund Toduţă

ediţia a XVII-a

– muzică instrumentală, canto şi arte vizuale –

15 – 17 mai 2014

Deva

  România

ORDINEA  INTRĂRII  ÎN CONCURS, PE SECŢIUNI:

  

SECŢIUNEA I

PIAN:

 

PIAN

Clasa

Ora

Sala

Joi

Grupa A

Pregătitoare

17.30

FESTIVĂ

15 mai

 

I

17.30

 

 

 

II

18.00

 

 

 

III

18.40

 

 

 

IV

9.00

 

Vineri

 

V

10.20

 

16 mai

-pauza-

11.40-11.50

 

 

Grupa A

VI

11.50-13.20

 

 

-pauza-

13.20-15.00

 

 

Grupa A

VII

15.00

 

 

 

VIII

15.50

 

 

-pauza-

16.40-17.00

 

 

Grupa B

IX

17.00

 

 

 

XI

9.00

 

Sâmbătă

 

XII

9.35

 

17 mai

 

SECŢIUNEA a II-a

VIOARĂ:

 

Instrument

Clasa

Ora

Sala

Vineri

VIOARA

II

9.00

29

16 mai

Grupa A

III

10.00

 

 

 

IV

11.00

 

 

-pauza-

12.00-12.30

 

 

Grupa A

V

12.30

 

 

-pauza-

13.00-15.00

 

 

Grupa A

VII

15.00

 

 

 

VIII

15.30

 

 

-pauza-

16.00-16.20

 

 

Grupa B

X

16.20

 

 

 

XI

17.00

 

 

 

XII

18.15 – 19.00

 

 

 

SECŢIUNEA a III-a

CORZI GRAVE:

 

Instrument

Clasa

Ora

Sala

Vineri

VIOLA

VI

9.00

         4

16 mai

 

VII

9.15

 

 

 

VIII

9.45

 

 

 

IX

10.00

 

 

 

XI

10.15

 

 

-pauza-

10.40-11.00

 

 

VIOLONCEL

I

11.00

 

 

Grupa A

II

11.10

 

 

 

III

11.15

 

 

 

IV

11.30

 

 

 

V

11.50

 

 

 

VI

12.00

 

 

 

VII

12.30

 

 

 

VIII

12.45

 

 

pauza-

13.00-15.00

 

 

VIOLONCEL

IX

15.00

 

 

Grupa B

X

15.30

 

 

 

XI

15.45

 

 

-pauza-

16.00-16.20

 

 

CHITARA

V

16.20

 

 

Grupa A

VI

16.30

 

 

 

VII

16.40

 

 

 

VIII

17.10

 

 

-pauza-

17.20-17.40

 

 

CHITARA

X

17.40

 

 

Grupa B

XI

17.50

 

 

 

XII

18.10

 

 

 

SECŢIUNEA a IV-a

INSTRUMENTE DE SUFLAT DIN LEMN ŞI ALAMĂ:

 

Instrument

Clasa

Ora

Sala

Vineri

 

V

9.00

9

16 mai

FLAUT

VI

9.30

 

 

Grupa A

VII

9.40

 

 

 

VIII

10.10

 

 

-pauza-

10.40 – 11.00

 

 

CLARINET

V

11.00

 

 

Grupa A

VI

11.20

 

 

FAGOT

Grupa A

VII

11.40

 

 

TROMPETĂ

V

11.50

 

 

NAI

VII

12.00

 

 

OBOI

XI

12.20

 

 

FAGOT

Grupa B

 

X

 

12.40

 

 

-pauza-

13.00 – 15.00

 

 

FLAUT

IX

15.00

 

 

Grupa B

XI

15.30

 

 

 

XII

15.45

 

 

-pauza-

16.00 – 16.20

 

 

 

IX

16.20

 

 

CLARINET

X

16.40

 

 

Grupa B

XI

17.00 – 18.40

 

 

   

SECŢIUNEA a V-a

CANTO CLASIC

CANTO

Clasa

Ora

Sala

Vineri

CLASIC

IX

10.00

        20

16 mai

Grupa B

X

11.20

 

 

-pauza-

13.00-15.00

 

 

Grupa B

XI

15.00

 

 

 

XII

17.00

 

 

Grupa C

ACADEMICA

18.00